ZPUE GLIWICE Sp. z o.o. - wydział BYDGOSZCZ

tel/fax: 
52 329 00 03
email: 
bydgoszcz@gliwice.zpue.pl
www: 
www.gliwice.zpue.pl
Adres: 
Fordońska 246
85-766 Bydgoszcz
Kujawsko-pomorskie

ZPUE Gliwice Spółka z o.o. to firma z ponad 30-letnią praktyką w energetyce zawodowej, wcześniej działająca jako Warsztat Remontu Transformatorów Górnośląskiego Zakładu Elektroenergetycznego. W wyniku zmian organizacyjno - prawnych WRT został przekształcony w spółkę wchodzącą w skład GK GZE S.A. i prowadził swą działalność pod nazwą WRT-GZE sp. z o. o. W 1998 roku ZPUE S.A. wykupiło 66% udziałów WRT-GZE sp. z o. o. Zakład zaczął działalność produkcyjną pod nazwą ZPUE-GZE sp. z o.o. W lipcu 2004r. ZPUE S.A. Włoszczowa wykupiło wszystkie udziały od GZE S.A., a we wrześniu 2004 r. 99,2% udziałów zostało wykupionych przez Bogusława Wypychewicza.

Profil działalności firmy obejmuje wytwarzanie złączy kablowych i kablowo - pomiarowe nN w obudowach z tworzywa termoutwardzalnego oraz usługi remontowo - pomiarowe urządzeń elektroenergetycznych, w tym pomiary termowizyjne.

ZPUE Gliwice Spółka z o.o. jest wyłącznym przedstawicielem ZPUE S.A. Włoszczowa na terenie Górnośląskiego Zakładu Energetycznego S.A. i Energetyki Beskidzkiej S.A. Spółka posiada Certyfikat Zarządzania Jakością ISO 9001 wydany przez TÜV Rheinland.